| adrian280 a întrebat:

imi puteti da si mie informati tot ce trebui sa stiu sa pun un windows pe un cd/dvd dar sa mearga sa il pot instala de unde sa il descarc pe el de unde sa descarc programul cu care sa il pun va rog ma ajutati si pe mine funta

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

In primul rand, iti trebuie o imagine bootabila a Windows-ului, sub forma.iso sau.nrg (trebuie sa fie pe net). Aceasta imagine se pune pe un cd sau dvd (dupa caz) cu ajutorul unor softuri pentru inscriptionat discuri. Unele sunt gratuite, altele nu (tot pe net gasesti o gama variata de softuri de inscriptionare). Nero e poate cel mai folosit, dar nu e gratuit. De asemenea, pentru a-ti usura munca, poti cauta pe net tutoriale care sa te ajute in astfel de operatiuni si poate primesti si instructiuni de folosire a unor programe de inscriptionat discuri.