| carolinbosu a întrebat:

Salut va rog cat mai multe raspunsuri de ce cand incerc sa descarc ceva pe ubuntu imi apare o eroare si dupa imi cere o parola si daca puteti sa-mi ziceti ce parola sa pun si ce sa fac ca nu mai imi dea eroarea ca sa mearga sa instalez ca nu pot instala nimic dau funta

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e parola de root.

dar fii si tu mai explicit ce vrei sa instalezi? presupun ca nu executabile de windows nu?

| Ormus2 a răspuns:

Cred ca eroarea ce apare este de server incearca sa instalezi un downloader iar parola cred ca este parola ta de admin