| IftimiSebastian a întrebat:

nu stiu ce are Calculatorul meu(pc) cand il deschi nu mi se mai aprinde beculetul verde precum ca are curent.Dar dupa ce scot cablul de alimentare si il introduc la loc imi merge.Nu stiti vreo solutie sa nu imi mai faca asa. funditalaughing

Răspuns Câştigător
| costelus323 a răspuns:

Am patit-o si eu... doar ca aveam un pc nou si trebuia mai jos sa bag firul la tine cred ca e problema cu condensatorii cred ca sunt arsi sau umflati du-te la un service si o sa se rezolve problema sa dai maxim 20 lei mai mult sa nu dai! happy Funda? happy

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ceva condensatori defecti(umflati)in sursa s-au pe placa de baza.
thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este vreun contact slabit sau murdar.