| AnonymousTPU007 a întrebat:

Samsung Galaxy S5 de ce nu e izolat si la difuzor, acolo nu e problema daca intra apa?

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Stai calm si nu te mai panica. Stiu cei de la Samsung foarte bine ce au facut.

| AnonymousTPU007 explică (pentru sltlp):

Ok.Eram doar curios de ce acolo poate intra apa si nu pateste nimic... Poate au pus o folie, ceva. big grin

| hp8510p a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

S5 este REZISTENT la apa nu impermeabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce crezi ca e rezistent la apa?

| shannygelu a răspuns:

Frate componentele telefonului sunt trecute prin pelicula care acopera impotriva apei chiar daca nu vezi ea exista si asa protejeaza nu ca e etans si nu intra apa intra apa dar este protejat prin pelicula aia subtire care acopera telefonul si componentele dinauntru

| AnonymousTPU007 explică (pentru shannygelu):

Cam e etans ca are sub carcasa un fel de cauciuc/silicon care nu lasa sa intre apa pe acolo. big grin

| shannygelu a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Nu e etans ia gandeste te la mufa de jack unde bagi castile sau la incarcare sau difuzor spate fata microfon are o gramada de gauri nu e etans

| AnonymousTPU007 explică (pentru shannygelu):

Ok dar sub carcasa are siliconu ala ce il face sa zicem 50% etans.
http://www.mobilissimo.ro/......00x375.JPG

| shannygelu a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Este si etans da

| Andredrei a răspuns:

Intra degeaba apa, e inauntru :protectia"