| FuegoJr a întrebat:

Sallut!

Este bun acest pc?

PROCESOR: Amd Athlon x3 445 3, 1ghz
Paca de baza: GeForce 7025
Ram: 10 GB.
Sursa: 500W
HDD: 640 GB, Caviar Blue 7200rpm, 16mb
Placa video: ATI RADEON Powercolor HD 5450 1GB,
Sistem de operare: Windows XP.

În special îl vreau pentru. jocuri, credeți că merg cele mai noi jocuri apărute? Gen Crysis 2, Assassin's Creed Brotherhood, GTA 4, MAFIA 2. COD: Black Ops.

PS: Am scris bine 10GB RAM, sa nu credeti ca e 1GB RAM. In total costa 14 milioane (lei vechi).

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

DA, este bun!
Toate jocurile mentionate de tine ar trebui sa mearga.

| virus5381 a răspuns:

Nu crezi ca ai exagerat cu ramii? rolling on the floor cum zice delicv3nt poti sa folezi nasa fara problema ( se poiate realixa si cu un P1 dar se intelege ce vrea sa zica). Dar mie procesorul mi se pare foarte slab si sursa la fel. Placa video la fel varza pentru ce ito trebuie tie (nu iti va merge gta 4). Dc nu bagi un HDD de 1 T? Singura chestie care imi place is ramii da cred ca ai pus un din greseala laughing

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru virus5381):

Bah,daca nu le ai cu calculatoarele nu te baga, eu am GTA4 si imi mere fara probleme pe 512MB placa video, procesor dual core de 2, 4ghz, ram ii am 4, lui ii merge fara probleme GTA5, dapoi 4... se vede calumea la 10GB RAM si 1GB PLACA VIDEO

| Delicv3nt a răspuns:

LA ce ram ai scris tu acolo Poti sa flodezi N.A.S.A laughing e bun pcwinking