| VladulTe a întrebat:

Salu TPU!
Cum as putea face sa imi maresc FPS la jocuri? Am incercat cu un program : Razer Game Booster. dar degeaba! Cand joc un joc am nu mai mult de 9 FPS...

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Înseamnă că eşti plin de malware şi alţi viruşi.

| VladulTe explică (pentru Gizăz):

Si cum scap de ei?

| Jipa95 a răspuns:

Razer Game Booster este un program creat pentru marteting. Nu-ti mareste nici un fps. Fa-ti upgrade la componente daca vrei performante mai bune.

| LeR3525 a răspuns:

Nu mai folosi programe care iti pot marii FPS`ul, sincer nu te ajuta cu nimic. Vreau sa stiu si eu ce ai in PC(rami, procesor, placa video) sau incearca un antivirus si fa o scanare. O scanare periodic e mereu bine venita. Posibil sa ai virusi, dar te rog spune-mi ce ai in PC.

| Gizăz a răspuns (pentru LeR3525):

Asta voiam să îi cer şi eu, dar când am citit că ORICE joc îi merge în 9 FPS, în mod clar nu are legătură cu hardware-ul. E virusat în draci de-i merge în halul ăla.

//Vlad: La ce descrii tu acolo nu prea ai ce face. Doar să schimbi Windows-ul cu totul. FOrmat total şi versiune nouă pusă. Iar softurile alea de mărit FPS-ul nu te-ajută la nimic.

| VladulTe explică (pentru LeR3525):

Am Video Carta : Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
3 Gb memorie ram... aproximativ 300 Gb de memorie interna... E destul?

| VladulTe explică (pentru Gizăz):

Pai mi-am schimbat windows dar nu am formatat discul dur... din windows nu pot sa formatez partitiile si din bios nu stiu cum! Ma poti ajuta?

| Gizăz a răspuns (pentru VladulTe):

Dacă tot instalezi Windows peste WIndows poţi s-o faci până poimâine că tot degeaba. Iese un terci şi pierzi timp degeaba. Normal că nu te lasă să formatezi din Windows. Cărui OS îi place să se autodistrugă? Şi nici din BIOS nu se formatează, ci din discul sau stickul cu Windows. Ai mai pus o întrebare la care ţi-am răspuns cum detaliat. Mai multe nu am ce-ţi zice.

| VladulTe explică (pentru Gizăz):

Ok mersi mult! poti sa imi raspunzi tot o data la intrebarea asta? : http://www.tpu.ro/......eo-cardul/

| Gizăz a răspuns (pentru VladulTe):

Păi întrebările sunt legate una de alta. Îţi face figuri că ai hardul vraişte.

| LeR3525 a răspuns (pentru VladulTe):

Este destul, oricum si placa video este cam... naspa, nu prea cred ca o sa iti mearga asa bine jocurile astea mai noi.