| eueueu1 a întrebat:

1. vreau sa stiu daca ROOT-EZ un Samsung Galaxy Mini imi pierd garantia si 2. daca da spuneti-mi o modalitate prin care imi pot pune aplicatiile pe card, iar daca nu imi pierd garantia spuneti-mi cum se ROOTEEAZA big grinbig grinbig grin DAU FUNDA MARE MARE MARE...

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Să-ţi facă softul la telefon. Şi în caz de o să ai vreo problemă hard sau soft care să nu ţină de tine îl trimiţi la garanţie. Simple as thatlaughing

5 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Am încercat şi eu să-mi root.ez Samsung-ul Spica şi am reuşit să.l bulesclaughing Am fost la garanţie( la Orange) şi le-am spus că are probleme de soft.Ei l-au luat fără să.l controleze şi l-au trimis la Bucureşti unde se rezolvă toate problemele. Garanţia mi-a rămas valabilă. Dacă vrei să-ţi faci ungrade de soft poţi merge liniştit la garanţie să le zici.

| eueueu1 explică (pentru AdiSR):

Ok dar faza e ca eu l-am luat de pe net de pe un site nu vreau sa fac reclama si nu as vrea sa imi pierd garantia... dar am cateva aplicatii si nu mai am memorie deloc in tel si pe card am gasit se pot pune dar am asa o retinere sa fac ROOT

| AdiSR a răspuns (pentru eueueu1):

N-aş vrea să-ţi dau un sfat prost. Dacă nu n-ai o oarecare experienţă mai bine nu-i faci nimic. Sau...în caz de îţi faci roootarea şi nu-ţi iese ai putea să mergi la un service normal iar cei de la care l-ai cumpărat nu vor şti nimic. Depinde cum îţi convine. Pierzi...bani pe o resoftare la un service dar ai garanţia pentru lucruri mai grave

| eueueu1 explică (pentru AdiSR):

Da si sa zicem ca ma duc la un service ce ii zic lui ala acolo ca vreau sa fac ce.big grinbig grinbig grin?

| eueueu1 explică (pentru AdiSR):

Mersi de ajutor iti dau o funda marelaughing)

| AdiSR a răspuns (pentru eueueu1):

Să-ţi facă softul la telefon. Şi în caz de o să ai vreo problemă hard sau soft care să nu ţină de tine îl trimiţi la garanţie. Simple as thatlaughing