| tony09 a întrebat:

Salut, a o intrebare am un televizor care are functia de 3D insa stiu ca am nevoie de un player pentru a ma uita la un film 3D. Daca imi cumpar un Blu-ray Player 3D nu un DVD-Player, cum procedez cu Blu-ray Player-ul, are memorie interna sau introduc un stik cu filmul? Va rog sa imi explicati.Multumesc!

2 răspunsuri:
| sleeky1532 a răspuns:

Televizoarele 3D au un media player(musica/filme/poze) nativ. Ca sa te uiti la film trebuie sa fie.mkv,.mpg etc(tipurile cunoscute exceptand.avi si traditionalul video_ts si audio_ts)
Marea majoritate a filmelor 3D o sa le gasesti in video_ts si audio_ts care iti va lua intre 9-15 ore sa le convertesti (laptop vechi de 8 ani)
In schimb ca sa pui subtitrarea doar ii pui acelasi nume ca si filmul
Am un Samsung UE45D7000, sunt dezamagit de el. Am folosit functia 3D la 2 filme convertite de mine in aprox 30 de ore si cand ma uit la Banciu.

| johnnyMe a răspuns:

Poti sa introduci si stick cu filmul si poti sa te uiti si de pe blue ray disc!
Dar televizorul tau nu are port usb pentru stick?
Ce televizor ai?