| HardCore7750 a întrebat:

Salut, aceste 2 componente PC sunt bune de gaming?
Procesor Intel Pentium Dual-Core 2.9 ghz G2010 cu nuclee ivy bridge
Iar placa video AMD Radeon 6570 1GB DDR3
Care are cel mai bun raspuns Primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| ITHelper a răspuns:

Oo, acum da. asa e perfect, astia 4gb completeaza tot, poti chiar sa ti un server de metin, care iti ocupca 2gb din RAM dar, daca ai 4, o sa ruleze ca si cand ar fi leberi toti 4.
Este foarte bun pc tau.te felicit happy

39 răspunsuri:
| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Teai uitat macar sa vezi daca is compatibile sau le-ai ales numa asa laughing

| Me2 a răspuns (pentru HardCore7750):

Nu le-as fi ales daca nu erau compatibile, ma ocup de pc-uri din 2003-2004 si imi spui acum ca daca sunt compatibile? Vad ca n'ai incredere, ok ma ia ala de pe eMAG si vii aici dupa 3 luni si zici, a aparut nu stiu ce joc si nu-mi merge, apoi eu nu-ti mai raspund

| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Si mie nu imi trebuie un PC pe bucati, si pe game debate zice ca merge gta 4, nfs the run

| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Pai de unde sa stiu eu de cand te ocupi de PC-uri nici nu te cunosc, si nu imi trebuie un PC pe bucati, raspunde-mi la intrebare: Care dintre jocurile astea merge dar nu sacadat sau altceva: NFS the run
GTA 4
18 WoS Extreme Trucker 2
PES 2013
FIFA 2013
Call of duty 4
euro truck simulator 2
Grid 2
Game debate o zis ca merge unele la medium unele ma mare
ID emilus_popy sa mai vb acolo mai repede ca pe TPU ok?

| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Imi raspunzi?

| Me2 a răspuns (pentru HardCore7750):

Iti merg, gta iv pe 1024x768, pe medium cu shadows off, pe la 25-35 fps, cu shadows on, 20-25 fps, cu restul nu cred ca vei avea probleme, gta iv este foarte prost optimizat, in 2008 cere quad core, pune in genunchi si sisteme de 5000 de lei

| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Monitorul meu este pe 1024x768, asta inseamna ca imi merg jocurile, nu? nu vb la emilus_popy?

| Băă_Bogdan_1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Ar trebui sa mearga

| HardCore7750 explică (pentru Me2):

Salut, am cumparat un PC pe bucati big grin
Imi merge multe jocuri, de ex: NFS The Run, 30 FPS cu toate la ultra, Grid 2, Call of Duty big grin si multe alte jocuri, GTA 4 nu am incercat
Si pana la urma am cumparat asa:
CPU-Intel Pentium Dual-Core 2.9 Ghz
4 Ghz Ram ddr3
GPU- Sapphire Radeon HD 7750 1 GB DDR5
Restul componentelor nu prea conteaza
Ce regret e ca am luat procesorul Dual Core, e foarte slab cand randez video sau la multimedia
Oricum, sfaturile Dvs. au fost foarte utile
Toate cele bune