| Denis_Bogdan_1996 a întrebat:

Salut acum 1 ora mi-am reinstalat windows-ul si am vrut sa imi instalez Google Chrome sa pot naviga. Problema este ca am downloadat installerul si cand dau pe el adica dublu-click apare aceasta casuta || http://imgur.com/N1zQfR7 || ramane 5 secunde apoi dispare si nu se intampla nimic. Am observat ca in Control Panel apare programul Google Chrome dar daca incerc sa-l dezinstalez primesc problema asta || https://gyazo.com/4d3100224e6a33ea2aa670e205b7eba4 ||. Acum as vrea sa stiu cum pot rezolva acea problema si cum pot sa instalez Google Chrome sa imi mearga. Eu cred ca daca reusesc sa dezinstalez Google din Control Panel o sa reusesc sa instalez si Chrome-ul.

11 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
1. Instalezi Iobit uninstaller.
2. Instalezi NetFrameWork 4 (sau cum se numea. gasesti tu) si flash player.

| Denis_Bogdan_1996 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Aveam instalat nf am instalat si flash playerul dar tot nimic dau pe iconita si nimic nu se intampla la fel astept 5 secunde si nimic.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Denis_Bogdan_1996):

Poate fi din cauza windowsului. In special daca folosesti windows 7 Home Premium.

| Denis_Bogdan_1996 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Am windows xp (stiu.)

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Denis_Bogdan_1996):

Pai windows xp si-a pierdut suportul impotriva virusilor si update-urilor de aproape 2 ani. Solutia ar fi instalarea unui windows mai nou.

| Denis_Bogdan_1996 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Am o placa video mai veche si daca instalez de exemplu windows 7 nu gasesc drivere.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Denis_Bogdan_1996):

Control panel -> system settings -> display hardware -> find updates (iti va scrie unknown.)

Faci update-ul si pe urma iti recunoaste placa video. Folosesc o placa video Chrome 9 de 64 bytes si merge ok pe windows 7.

| Denis_Bogdan_1996 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Nu gasesc system settings

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Denis_Bogdan_1996):

Scrie direct: "device manager" la cautare buton start

| Denis_Bogdan_1996 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Sincer... scriu device manager si nu se intampla nimic

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Denis_Bogdan_1996):

Omule, ti-am spus sa faci asta cand ai windows 7. Asa poti face ca placa video sa fie recunoscuta de calculator si ai terminat problema.