| AxXTM a întrebat:

Salut.Acum 2 saptamani pc.ul meu s-a inchis si nu a mai vrut sa porneasca.Am mirosit un miros de ars si am crezut ca e sursa, am schimbat.o cu una noua, dar degeaba si dupa ce am verificat toate piesele si posibilitatile am ajuns la concluzia ca e placa de baza.Dar ce vr sa stiu e dc pe placa de baza unde este northbridge.ul radiatorul se incalzeste f. tare cand pun in priza?

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce sursa ai avut inainte?

| untu a răspuns:

Puteti intreba pe cei specialistii in calculatoare si in IT de la un service autorizat si du-l si calculatorul dvs. la reparat!

| Claudiu1905 a răspuns:

Ai placa video dedicata? (O alta placa in afara de placa de baza) Pentru ca daca folosesti iesirea video de la placa de baza asta supra solicita northbridge.ul

| Ionut_Nedelea_1993 a răspuns:

Nasol

| Ionut_Nedelea_1993 a răspuns:

Pff nasol