| Sandu3 a întrebat:

Salut.Acum vreo doua zile aflandu-ma intr-un supermarket,inaintea mea la case i-am vazut pe unii care atunci cand casiera le-a cerut banii pentru produsele cumparate,ei au arata acesteia telefonul, casiera la scanat(deci nu a scanat nici un produs din cos, desi aveau ditamai cosul cu ce luasera) au platit numerar si au plecat spre parcare.Eu,ramas mai in spate cu vreo 3-4 persoane am ramas contrariat nemaivazand asa ceva pana acum doua zile.Nici n-am putut sa ma duc dupa ei spre parcare sa-i intreb care-i smecheria cu plata asta asa rapida si fara nici un produs pus pe banda pentru scanat, pentru ca nu platisem inca si mai trebuia sa sar si peste rand.E vreo aplicatie care face"minunea"asta? Scanarea codurilor de bare direct de cumparator printr-o aplicatie fara sa le mai scoti din cos la case? Cum vine asta? Ca practic cam asta se intelege.Casiera doar le-a scanat telefonul.Ce afisa ecranul telefonului in momentul ala, n-am cum sa va spun.Deci,revin,e vreo aplicatie de care n-am auzit? Voi folositi asa ceva? Si daca da,spuneti-mi va rog ce aplicatie e si care sunt cele mai bune, ca probabil nu e singura.Un mic ajutor, va rog.Chiar ar fi interesant, mai ales cand ai un cos"cu varf"plin de cumparaturi. Sper ca-mi va raspunde cineva.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Dar crezi ca romanii sunt chiar asa de corecti? Eu nu prea cred. Adica ar putea sa nu scaneze toate produsele iar daca ii intreaba cineva ceva ar putea sa spuna ca nu a mers bine aplicatia laughing

| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pai daca nu scanezi produsele nu se sterge codul de bare din sistem si tipa cand iesi. E ca si cum ai baga produse in buzunar.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Pai si atunci cum reusesc unii sa bage produse in buzunar si sa plece cu ele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil glovo. Dar glovo are limita de kg.

| inflicted a răspuns:

Sunt aparate la care iti scanezi singur produsele si primesti un bon pe care ti-l scaneaza cand iesi din mag

| LorenzoRon a răspuns:

Salut, Sandu!

Exista o firma care colaboreaza cu aproape toate supermarket-urile din tara, firma prin care clientul isi selecteaza online aplicatia, iar niste persoane merg in supermarket sa cumpere tot ce a notat clientul.
La final, plata fiind online, produsele erau deja scanate prin intermediul aplicatie, si tocmai de aceea persoanele respective i-au aratat codul comenzii casierei.

Daca esti curios sa afli mai multe, poftim aici:
https://carrefour.ro/supermarket-online

Daca depasesti suma de 300 de lei, livrarea este gratuita.