| Furnicuta000 a întrebat:

Azi am fost intr-un hipermarket, am luat multe produse pe care le-am pus in carucior. Le-am pus pe toate pe banda de la casa in afara de un produs pe care am uitat sa il pun, nu l-am vazut ca era intr-un colt al caruciorului. Dupa ce le-a scanat casiera si eu le puneam inapoi in carucior, a venit paznicul si m-a intrebat de ce nu am pus produsul la casa. Atunci l-am dat casierei si i-am zis ca nu l-am vazut. Si nu au mai zis nimic. E posibil sa fiu acuzata de ceva? E prima data cand mi se intampla asa ceva

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii acuzata de nimic. Daca vroiau sa te acuze chemau politia sa te legitimeze si depuneau plangere penala.

| darrio2007 a răspuns:

Nici o problema. Poate ai fi avut probleme daca te vedea cand ieseai pe usa cu acel produs neplatit.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Pai daca nu ma vedea paznicul ieseam cu el pe usa laughing dar piuie sau ceva la iesire daca e nu e scanat codul de bare?

| Skarr a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu când am ieșit din greșeală cu baxul de apa nu a piuit la Lidl.

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

In mod normal, ar trebui sa piuie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei fi acuzată.

| Drimmero a răspuns:

Nu, daca dialogul s-a oprit acolo totul e ok

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calma, nu ai de ce sa fii acuzata.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, or sa vina mascatii si o sa iti bata familia si pe tine pana nu te mai scoli de jos
exagerez, ei bine SI TU EXAGEREZI
ai iesit din magazin fara sa te dea in gat la politie, atunci nu ai nici pe dracu'
si exagerezi de 2 ori, a doua oara e ca nu iti dai seama ca ai cumparat 20 de produse, si nu ai scanat unul... NIMENI nu o sa creada ca ai facut-o special, mai ales ca era in cos, daca era bagat in chiloti atunci toti ar fi crezut ca esti hoata

| Furnicuta000 explică (pentru Zuzu1991):

Pai daca sunt paranoica laughing

| Skarr a răspuns:

Mie mi-a s-a intamplat sa uit sa pun un bax de apa pe banda pentru că erau pus sub coș in spațiul ăla și am realizat asta abia după ce am ajuns la mașină. Nu m-am mai întors. Și dacă te prinde maxim te pune sa plătești produsul. Dar daca e ceva mic și ieftin probabil nu.

| Skarr a răspuns (pentru Skarr):

Deși nu pot sa spun sigur ca scapi așa ușor dacă iei ceva fara sa platesti. Pentru că eu eram copil atunci. Când aveam 8 ani voiam o jucărie și nu a vrut mama sa mi o cumpere și m-am prefăcut că pun jucăria înapoi și am băgat o in geaca fara sa știu că sunt camerehee hee au sunat o pe mama să o plătească și atât.

| Ionut123987 a răspuns:

Nu. Și ca să știi, dacă faci o infracțiune, paznicii au dreptul doar sa te retina pana vine politia. Nimic altceva. Sau eventual sa revendice bunul furat