| Shinichi a întrebat:

Salut, am aceasta placa de baza: http://www.emag.ro/......ES4H2BBBM/

Acum cateva zile mi s-a stricat placa de retea integrata si as vrea sa imi cumpar una dedicata.

Aceasta se potriveste cu placa mea de baza?

http://www.emag.ro/......EKDXKBBBM/

Si daca da, trebuie sa mai instalez ceva prin pc sau o recunoaste automat? Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Se potriveste. Placa de retea vine in pachet cu cd-ul cu driveri. O pui, instalezi driverii si cam atat.

3 răspunsuri:
| Bogdan549 a răspuns:

Ba cum a zis @Jipa95 se potriveste dar eu ti-as recomanda si ceva cu wifi daca ai router

| Shinichi explică (pentru Bogdan549):

Am router. Nu prea ma pricep la placi de retea, imi poti explica care e diferenta intre cele wifi si cele normale?

| Bogdan549 a răspuns (pentru Shinichi):

La cele cu wifi poti prinde reteaua fara sa fi conectat la ea prin cablul acela de la router. Acum nu stiu daca pot exista unele care sa aiba si lan si wifi dar daca mai ai garantie la placa de baza poti sa o trimiti in garantie si sa achizitionezi una cu wifi.