| MucificatoruBeat a întrebat:

Am auzit de keyloggare! Prob este ca recent am descarcat un hack metin2ro! In acel hack m-a pus sa scriu numele si parola de la cont! Ei bine eu nu am facut asta pentru ca banuiam ceva! Deci e posibil ca keyloggerul sa se fi activat imediat ce am accesat hackul? Sau se acceseaza dupa ce bag parola si numele?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce ai descarcat tu se numeste scam.Keylogger-ul este o aplicatie care sta ascunsa fura datele personale (date carduri de credit, id-uri de mess, conturi de pe diferite site-uri etc.). Daca toate conturile tale sunt in regula poti sta linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUNTETI PROSTI TOTI! ASRA E CLAR! NU MAI COMENTATI DACA HABar-n-aveti! Odata ce ai descarcat hackul este posibil 100% sa fi descarcat un keylogger! Nu trebuie sa deschizi hackul pentru a se activa! Keylogger-ul este un program ce inregistreaza tot ce scrii tu la tastatura si trimite toate acele informatii pe contul cuiva! Trebuie sa descarci urgent Malwarebytes-Anti-Malware si sa il stergi cu el!
OBS! Este posibil sa fi descarcat si un trojan(virus ce sterge informatiile calculatorului).Si cand intri in metin ala vede parola si numele la fel si pentru mess, facebook etc. Sper ca te-am ajutat! Si nu se acceseaza doar dupa ce bagi parola si numele! El este pornit odata ce l-ai descarcat!

| Hevnoraak a răspuns:

Da se deschide atunci când activezi executabilu.

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Fi sigur ca ti-a trimis parola si userul de la cont la altcineva...

| NaruToNR1 a răspuns:

Intr-adevăr este keylogger, pentru că nu există hack funcțional, hackurile sunt făcute pentru a da țepe la altii, prin ai păcăli cand le zici că ție ti-a mers. Dar, un hack dacă il deschizi nu se întamplă nimic. Doar dacă îti scrii contul si parola îti fură contul.
Baftă în continuare :*

| Iuly_Smile_1997 a răspuns:

Din cate stiu eu, fisierele care sunt de fapt keyloggare incerci sa le deschizi dar nu se intampla nimic, dai cate clickuri vrei tu pe iconita si nu se intampla nimic (se porneste undeva in calculator fara sa iti apara ceva pe ecran pentru a nu-ti putea da seama). daca asa zisul tau hack s-a deschis si iti cere numele si parola inseamna ca nu e keyloggar dar e posibil (daca hackul e fake) ca cel care l-a facut sa primeasca datele tale de login (probabil de-asta te pune sa te loghezi)... sfatul meu ar fi sa nu incerci "hackul" pentru ca ai putea avea de pierdut

| Emy27 a răspuns:

Daca vrei iti dau eu 2 hackuri pentru metin2ro.Uite aici ID-ul meu: emy. emanuel40