| SpooJeeSmen a întrebat:

Am cateva intrebari legate de router. Am routerul conectat la 100 mbs, insa, am prin setari o comanda ce mi poate regla transferul de mbs pe wireless (maxim 54), atunci cand o activez si il testez cu ajutorul la speedtest imi merge cu 15 mbs. Cum ar functiona acea setare? Ar merita sa mi iau un internet de 1000mbs?
PS: m ar interesa in special pentru telefon (am un 5c)

1 răspuns:
| TheKingBacca a răspuns:

Iti recomand sa iei pachetul 'Digi Net Fiberlink 1000' deoarece:

1. Vei primii un Router GRATUIT de 100 MBPS
2. Vei avea 2 cabluri in casa, daca router-ul nu vrei sa il ai in camera unde ai PC-ul, deci vei avea 2 cabluri, unul in Router si altul direct in PC pentru a prinde 1000 MBPSP.
3. Vitezele se vad in special la downloadarea filmelor.
4. Daca te-am convins sa-ti iei pachetul de 100 MBPS prin Fibra, deja nu mai are rost sa-ti explic cum e cu router-ul!