| CiprianTunaru a întrebat:

Salut am comandat o placa videotonguelaca video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750 OC, PCI-E, 2048MB GDDR5, 128bit, 2xDVI, HDMI, FAN
Intrebarea mea este:Se potriveste cu placa de baza:ALiveXfire-eSata2.
Va rog urgent ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ar fi trebuit dinainte sa te interesezi daca este sau nu compatibila. Placa de baza are slot PCI-E, deci prin urmare ai noroc, este compatibila!

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

Sigur ca este dar placa cere PCI-E 3.0 si daca bagi placa pe placa de baza imaginile nu vor fi pe plac ..grafica

| CiprianTunaru explică (pentru Jipa95):

Ms big grin Vroiam sa te mai intreb daca e buna pentru gaming? adica ma pot juca si eu un call of duty black ops 2?

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

Vorbesti prostii. Doar la placile video high-end precum gtx 970/980 si seria r9 de la amd vor fi mici limitari de performante pe placa aia de baza. Oricum diferente mari intre PCI-E 2.0 si 3.0 chiar si 1.0 la 750ti sunt aproape la fel.

| CiprianTunaru explică (pentru Jipa95):

Deci pe placa aia video nu imi merge nici macar call of duty black ops 2?

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

Ce toate aproape la fel? Tot sunt limitari de perfomante grafica etc.

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

Tot n-ai inteles nu? Ma refeream la limitari de performante la placile video high end!
@BlogOne, merge si advanced warfare 1080 preset low-medium pe 750ti oc.

| CiprianTunaru explică (pentru VladyXR):

Interesaza-te mai mult inainte sa raspunzi oricum mersi de raspuns e adevarat ca limiteaza perfomanta placii dar putin de tot (adica nu e ca si cum nu ma pot uita la o imagine)

| CiprianTunaru explică (pentru Jipa95):

Mersi boss dar placa video o sa imi mearga bine nu? ca eu nu prea am inteles ce ati vorbit voi(nu prea ma pricep)

| Jipa95 a răspuns (pentru CiprianTunaru):

Nu ar trebui sa ai probleme o sa-ti functioneze ok!

| CiprianTunaru explică (pentru Jipa95):

Mersi esti cel mai tare!