| kadzee a întrebat:

Salut.Am configuratia urmatoare:Amd a6 6400k 3.9 4GB ddr3 1600 mhz placa de baza Asrock fm2a55m-vg3+ hard 320gb WD 7200 rpm sursa poctinoare la 80 lei.
Am un prieten are un amd a4 5300 4gb ddr3 1333 si i merg jocurile mai bine ca la mine wtff...care ar fi problema cel mai bun si mai rapid raspuns are funda.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu cumva prietenul tau are o alta placa video?

| kadzee explică (pentru sltlp):

Integrata

| sltlp a răspuns (pentru kadzee):

Ok, atunci e ceva dubios. Ai driverele ok, probleme ceva virusi sper sa nu.

| kadzee explică (pentru sltlp):

Mereu cand instalez driver booster imi spune ca lipsesc 3 drivere cel de la placa video si ceva de pci exprex famili. dar eu le instalez mereu cu cd de la placa de baza

| sltlp a răspuns (pentru kadzee):

Q: de ce folosesti programe de alea? Tu ai driverele de pe site-ul de la amd respectiv de la placa de baza si nu mai instala toate prostiile.

| kadzee explică (pentru sltlp):

Lasa un id de skype sau ceva sau iti dau teamwier sa te uiti pe aici ce-i in neregula.

| sltlp a răspuns (pentru kadzee):

Nu ma uit ca nu am timp. Verifica tu si spui daca ai gasit ceva probleme.

| TwiSt1997 a răspuns:

Folositi integrata? Ar trebui sa-ti mearga mai bine. Daca aveti placa video dedicata, se schimba discutia.

| Dvmasster1 a răspuns:

Cred ca el are o placa video si n-o foloseste pe cea integrata din 5300.

| kadzee explică:

Integrata o folosim si amea este mai buna... el are 7470 eu 8470.

| Justinio a răspuns:

Depinde poate fi de la windows poate el are ssd care se stie ca merge mai repede si poate fi placa video care in jocuri se stie ca este cea mai importanta sau poate el are mai putine app/jocuri instalate si atunci normal ca merge mai repede
eu sper ca ti-am fost de ajutor