| Andrei_Danut_Claudiu_1983 a întrebat:

Am cumparat un laptop HP ab002nq de aproximativ 2 luni. Am instalat windows 7 pe 64 bit la inceput am avut probleme cu driverele dar le-am dat de cap si le-am instalat. Astazi am intampinat o problema, nu pot sa ma conetez la net. Aseara am folosit netul nu avea nicio problema. Astazi cat am fost la scoala mama a facut curat si m-am gandit ca a scos wireless din priza sau ca facut ceva dar nu. Pe laptop cand incerc sa ma conectez la net nu imi gaseste nicio retea, adica cand vreau sa ma conectez la wireless nu imi gaseste nici o retea. Am reinstalat de 2 ori driverele de la placa de retea dar nimic. Am bagat mufa directa (net RDS ) la fel m-am chinuit sa ma conectez nimic. Ma gandeam sa nu fie de la rutar, dar daca merge si pe calculator prin router nu cred ca are treaba. M-am gandit sa iau legatura cu ei ca sa vad daca stiu eu cum sa rezolv, deoarece nu am mai avut problema. Voiam sa va dati cu parerea ca poate e de la windows, poate e de la drivere, poate e de la router sau de la ei. In caz ca vreti sa aflati mai amanuntit ( daca un am explicat bine ) imi lasati aici un mesaj si o sa va dau raspuns.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De unde ai instalat driverele?

| Andrei_Danut_Claudiu_1983 explică (pentru K0sti):

Dupa site-ul lor oficial

| K0sti a răspuns (pentru Andrei_Danut_Claudiu_1983):

De pe, nu dupa, ca nu le-ai luat din spatele site-ului...
La ei pe site, sunt mai multe drivere de wi-fi, pentru ca acelasi model de laptop, are placi diferite, asa ca...

| gelu1970 a răspuns:

Esti sigur ca ai wifi conectat? am mai avut un caz similar ca a sters praful si a desconectat wifi la laptop.

| Andrei_Danut_Claudiu_1983 explică (pentru gelu1970):

Nu inleg la ce te referi : conectat, dar daca am becurile alea aprinse si merge si pe pc net-ul ma gandesc sa nu fie ceva cu placa de retea...

| gelu1970 a răspuns (pentru Andrei_Danut_Claudiu_1983):

Esti sigur ca ai wifi conectat? ma refer la wifi laptopului.