| amu a întrebat:

Am cumparat un router Asus rt-g32 wireless si/sau wired. L-am configurat pe Romtelecom/Clicknet, adica : DHCP enabled, i-am pus ip-urile de la 192.168.2 - 192.168.1.254 etc. Bun... La placa de retea imi arata "Local area connected - 100mbps ", dar nu am internet! Intru in mozilla : server not found, intru pe yahoo messenger, "No network connection ". Daca ma poate ajuta cineva... raman dator!

2 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Daca ramai dator cu o bere, te ajut eu :p. Lasa un id de mess pentru ca ma intereseaza si cum ai tu conexiunea la net si cum ti-ai facut tu setarile pe router, mai exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa aflu cum fac routeru sa mearga
plzzz ajutati-ma : degeneration_b@yahoo.com oricine stie si e dispus sa ma ajute sa ma contacteze, RAMAN DATOR!