| Razvys a întrebat:

Am de vreo 4 ani un sistem de boxe 2.1 de la trust si, de ceva vreme imi merge doar boxa dreapta si subwoofer`u. Nu este arsa boxa care nu merge pentru ca daca inversez locul firelor merge. Deci care ar fi solutia sa imi mearga ambele?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Nu ai semnal stereo din cauza cablului, sau jack defect sau reglaj balans la una din limite.

| Razvys explică (pentru Arthur):

Cum pot remedia acest lucru, daca pot?

| Razvys explică (pentru Arthur):

Cum remediez?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Verifică integritatea jack-ului cuplând la altă sursă de semnal care are ieşire tip jack ( MP3 de exemplu ). Ascultă ce se întâmplă dacă mişti cablu. Dacă există porţiuni din cablu care mişcate au ca rezultat apariţia şi dispariţia sunetului pe respectivul canal trebuie schimbat şi jack-ul şi cablul, dacă nu - numai jack-ul.
În cazul în care se aud ambele canale cuplat la altă sursă de semnal este de vină mufa jack mamă de la PC.