| ƦoyJoиЭsJR a întrebat:

Am facut niste poze cu o camera Samsung
Cand vreau sa le pun pe pc. primesc o eroare
E vreun virus pe card.
Cine stie cum sa devirusez cardul si sa pot descarca pozele?
Nu merge sa intru in nici un folder. nici sa sterg ceva.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> run -> cmd -> in fereastra neagra care se deschide scrie Chkdsk e: / r -> click OK (am scris ''e'' ca fiind litera sd cardului, tu trebuie sa scrii litera alocata de windows pentru cardul tau) apoi continua prin apasarea tastei Y dupa ce apare in fereastra asta http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/......flash2.png 69b314

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce scrie in eroare si cand apare? Ce sistem de operare ai? Nu cred ce e vorba de vreun virus!

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| ƦoyJoиЭsJR explică (pentru neluL):

Dau pe DCIM. Apoi pe folderul cu pozele. "1000photo" si apare eroarea.
L:\DCIM\1000PHOTO is not accesible.
The file or directory is corrupted and unreadable.
Pe acolo mai e un folder " autorun.inf" am citit pe undeva ca "asta" e virusul.
Nu pot nici sa scanez. gen The file or directory is corrupted and unreadable(1392)
Nici sa sterg folderul.
Windows7 sistem de operare.

| ƦoyJoиЭsJR explică (pentru neluL):

Multumesc frumos pentru ajutor si timpul acordat!

| neluL a răspuns (pentru ƦoyJoиЭsJR):

Cu placere! wave bye, bye

| neluL a răspuns (pentru ƦoyJoиЭsJR):

Intra in Start -> run -> cmd -> in fereastra neagra care se deschide scrie Chkdsk e: / r -> click OK (am scris ''e'' ca fiind litera sd cardului, tu trebuie sa scrii litera alocata de windows pentru cardul tau) apoi continua prin apasarea tastei Y dupa ce apare in fereastra asta http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/......flash2.png 69b314

| NeedAnAnswer a răspuns:

Descarca : http://www.softpedia...B-Vaccine.shtml

Apesi dupa rularea programului: Vaccinate Computer si apoi Vaccinate USB.

Daca ai mai multe stickuri/carduri faci operatia de vaccinare pentru fiecare.

Ruleaza operatiile in SAFE MODE.