| Dany012 a întrebat:

Salut,am inceput sa primesc blue screen din 1 la o saptamana la 2 pe zi cauzele fiind halmacpi.dll+efcd, ntkrnlpa.exe+125d68,ntkrnlpa.exe+3dd28(asta in mai multe cazuri singur), ntkrnlpa.exe+d17ac. (vedeti in fisierul atasat)
pc-ul >meu forum.softpedia.com/index.php?app=core&module=attach&sec tion=attach&attach_id=1159350
reportul b >screen forum.softpedia.com/index.php?app=core&module=attach&sec tion=attach&attach_id=1159349
daca mai este nevoie scorul pc-ului http://vvcap.net/db/eU93zDwAk3MGc_fbmE1K.jpg

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Imaginea nu ajuta cu nimic, ai lasat windows update pe on si nu toate actualizarile fac bine sistemului.Incearca o reparare a sistemului, run scrii cmd\clic dreapta pe el run as administrator, in fereastra cmd scrie sfc/scannow\enter\lasi sa caute si sa repare fisierele corupte\restart.

| CinevaNou a răspuns (pentru Iwao):

Daca NU are licenta nu toate actualizarile ii fac bine raised eyebrows