| Mazzenine a întrebat:

Salut, am internet de la Telekom de aproape 5-6 ani si descarca in mod normal cu 600 de kb/s, iar eu sunt in afara razei pentru cablu cu fibra optica si mi s-a spus ca nu se poate sa am internet cu viteza mai mare. As dori sa stiu daca as putea rezolva ceva in aceasta privinta.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba operatorul de internet! Telekom furnizeaza internet in multe locuri inca pe vechea linie telefonica, cu doua fire infasurate. tongue
Viteza de 600kb/s (0.6Mb/s, nici 1mb/s) este infernal de mic fata de oferta altor firme si la preturi mai convenabile.
De exemplu, poti solicita de la firma Orange pachet cu telefonie "fixa" + internet, care functioneaza cel putin in banda 3G, cu viteze de mai multe ori mai mari decat ceea ce ai acum.

| Mazzenine explică (pentru Bula):

Asta-i marea problema. Stau la capat de oras, am intrebat si la alti furnizori de internet...si se pare ca din cauza distantei nu se poate. happy O sa incerc

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Schimbi operatorul, RCS&RDS ofera camp prin toate zonele minim 10mbps