| AmansyoK1 a întrebat:

Salut, am luat virusul cu politia romana cu nu stiu ce pornografie pana mea..nu pot sterge virusul si scrie ca am de dat 300 ron happy cum scap de virus sau este adevarat?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.

| AmansyoK1 explică (pentru Ioandelasal):

L-am luat, i-am sters pe toti, am dat iar scanare iar a gasit virusi laughing!

| al3xander a răspuns:

Nu este nimic adevarat. descarca utilitara de aici http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000659-en--Trojan-Ransom-IcePol.html si ruleaz-o din safe mode cu linia de comanda.
mai multe metode gaqsesti aici http://www.faravirusi.com/......eliminare/

| Andrei123654789 a răspuns:

Cea mai sigura solutie e sa-i faci un Restore Point.Am avut si eu AntiMalwaresi degeaba tot m-a prins virusu ala.Restore Point-ul il poti face in Safe Mode iar acolo intri apasand f8 ca disperate dupa ce sigla windows dispare.Mult noroc.

| Gogoasa24 a răspuns:

Bagati linux

| AmansyoK1 explică:

Am scapat de el, mi-a dat close the program ca se blocase si am scapat.

| Vlad2013 a răspuns:

Mi se pare ca numai poti face nimic pe calculator cand iti apare virusul, nu? Singura varianta ar fi sa-ti reinstalezi windows-ul.

| MariaAvMi a răspuns:

Stai linistit, nu e nimic adevarat, este doar un virus care mi-a afectat si mie laptopul acum cateva luni. Eu am scapat de el reinstalandu-mi windows-ul. Succes acolo!

| freesextubelive a răspuns:

Dezinstaleaza browserul si instaleaza din nou acelasi browser