| enemircea39 a întrebat:

Am nevoie de o placa video noua. Laptop-ul meu este Asus G56JR cu Nvidia GeForce GTX 760M. Vreau si eu una mai buna. Stiu ca e bunicica si asta dar... Imi puteti recomanda ceva din seria GTX 900? Sa se potriveasca pe laptop. Si un Site de incredere de unde pot cumpara. Nvidia Titan Z e prea scumpa... Astept sa mai scada pretul chiar daca pot sa o cumpar si acum. Nu e chiar asa scumpa pentru mine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu incurci laptop cu pc-ul se pare.

| VladyXR a răspuns:

Mircea in primul rand da-mi voie sa te lamuresc.
1.Nu exista placi video pentru laptopuri din seria 900, doar 800
2. Nvidia Titan Z e pentru dekstop-uri.
3.GTX 760M e destul de buna pentru laptopul tau asa ca nu o schimba.

| krs23 a răspuns:

Nu e prea indicat sa schimbi placa video la laptop, de obicei placa incorporata este singura compatibila cu laptopul.Gandeste-te putin ...intr-un laptop toate sunt inghesuite intr-o carcasa mica, daca e sa schimbi ceva ar trebui sa fie la fel ca cel vechi.Si eu am vrut o placa video mai buna pentru laptopul meu, dar mi s-a spus la service ca e mai bine sa il las asahappy.