| sallamaleckum a întrebat:

Am o dilema. Noaptea las laptop-ul pornit, cu Aimp2 ruland, iar volumul se modifica singur. Cateodata se da mai incet, cateodata mai tare. Am crezut ca e o problema de la aimp, dar am incercat si cu KMPlayer, Winamp, BSPlayer si Windows Media Player si face la fel. Stie cineva de ce si cum pot anula chestia asta?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

E din cauza ca nu toate piesele sint la acelasi volum, simplu. Seteaza la aimp normalization si gain pe automatic, dupa aia o sa fie mai ok.

| sallamaleckum explică (pentru KodrutZ):

Nu le pot bifa pe amandoua in acelasi timp. ori normalisation, ori gain. si DSP-ul trebuie sa fie activat?

| KodrutZ a răspuns (pentru sallamaleckum):

Ia-le pe rind si vezi cu care te intelegi mai bine. In mod normal, Gain ar trebui sa faca treaba asta, sa ti le aduca pe toate la acelasi nivel. Foobar2000 mai avea gain destept. DSP-ul doar daca tii musai.winking

| sallamaleckum explică (pentru KodrutZ):

Thanks