| BigLike a întrebat:

Salut am o intrebare se pot recupera fisierele sterse de pe hard? as vrea sa precizez ca erau mai multe poze insa asta a fost acum cateva luni precizez ca de atunci am reinstalat windows-ul am citit pe acest siteh ttp://www.giz.ro/software/recuperare-fisiere-sterse-metode-si- programe-14506/ ca exista programe de recuperare insa oare reusesc si eu? pentru ca nu scria nicaieri ca as putea recupera fisiere chiar daca am reinstalat windowsul ofer funda rog seriozitate

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sansele sa le rucuperezi in totalitate sunt mici.
in plus a trecut destul timp si si scris informatie noua pe hdd.
incearca ontrack, easeus, auslogics. nu sunt programe free.

| Hawky a răspuns:

Da. Exista modalitati. Sa-ti spun sincer, nu te lua dupa programele prezentate pe Youtube pentru ca sunt doar fake-uri si malware-uri. Nu stiu sa-ti spun un program pentru ca sunt utilizator de linux si treaba sta putin altfel. Un sfat : cauta programe cate por fi bootate live de pe un DVD sau USB Flash Drive. In rest spor la cautat!