| cg1271 a întrebat:

Am o mare problema. De ceva timp dureaza o vesnicie sa se incarce pagina de youtube si yahoo ( yahoo mail). Nu vorbesc de incarcarea clipurilor, ci pagina initiala. Am reformatat computerul (windows 7), am instalat Adobe flash player, java etc. Conexiunea este perfecta (orice alta pagina se incarca imediat). Chiar nu stiu ce sa ii mai fac. Help. Multumesc.

7 răspunsuri:
| pintoiualin a răspuns:

Salut, verifica daca ai timpul setat corect la calculator. In cazul in care nu este timpul si data corecta, seteaza-le, apoi incearca din nou site-urile. Succes

| cg1271 explică (pentru pintoiualin):

Totul este setat perfect. Mai nou nici Google Maps nu se incarca bine.

| pintoiualin a răspuns (pentru cg1271):

Incearca sa stergi cache-ul din pc. Foloseste CCleaner il poti descarca de aici - http://www.filehippo.com/download_ccleaner. In caz contrar incearca un alt browser. Presupun ca folosesti chrome.

| cg1271 explică (pentru pintoiualin):

Am ccleaner si il folosesc f. des. Folosesc firefox dar am aceeasi problema si cu chrome si cu opera si cu explorer. Am incercat cu toate. Multumesc mult pentru raspunsuri.

| cg1271 explică (pentru pintoiualin):

Acum observ ca in momentul cand vreau sa deschid unul din acestea ( youtube, yahoo mail, google maps) internetul nu intra in download sau upload. cum deschid alta pagina merge.

| pintoiualin a răspuns (pentru cg1271):

Sper ca folosesti antivirus, o posibil sa fi luat ceva nasol de pe net. Daca ai antivirus incearca sa il opresti momentan si vezi daca rezolva problema.

| cg1271 explică (pentru pintoiualin):

Am dezactivat antivirusul si nimic. Oricum este ceva ce imi blocheaza yahoo (mail si mesenger), youtube si google maps. in rest totul este ok.