| Flavy1 a întrebat:

Salut am o placa video hd 6570 2gb ddr3 si cand intru in jocuri mi se aude asa ca un tiuit ceva de genul.e cam deranjant! dupa ce ies din jocuri nu se mai aude niciun zgomot. aveti vreo idee de ce se aude acel zgomot?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi de la un cooler, condensator "bolnav". Doar bobinele si mopset-urile(un fel de tranzistori) suiera cand intra in scurt.Esti sigur ca se aude de la placa? Poate se aude de la sursa cand e in sarcina.

| CristiChristian1999 a răspuns:

E ceva de la placa de sunet dacă jocul merge.