| Pitbull41 a întrebat:

Salut, am o problema cu PC-ul si nu stiu cum o pot rezolva. Problema sta in felul urmator, aseara cand m-am culcat am lasat PC-ul aprins pe toata durata noptii, iar dimineata cand m-am trezit am constatat ca PC-ul isi daduse restart singur si ca imi dadea o eroare cu F1 F2 si F5 am dat pe F1 sa porneasca PC-ul normal iar dupa ce PC-ul a intrat in windows cand am incercat sa intru pe google chrome pur si simplu s-a blocat fara sa ii fac nimic si in loc de sageata de la mouse imi aparea chestia aia rotunda cum se incarca (Am Windows 7 Ultimate SP1 32-bit). Am incercat sa ii dau restart sa ii fac toate chestiile posibile fara succes. Nu stiti de la ce poate fii sau cum pot remedia problema ca sa imi mearga normal windows-ul? Nu am patit pana acum chestia astam este prima data.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Cu Windows 7 (si 32 bit) pe un Intel Core 7th gen. e ca si cum ai face totul ca sa NU iti mearga calculatorul.

Extrasul de mai jos este de aici: http://support.microsoft.com/......rsion-that

Resolution

We recommend that you upgrade Windows Server 2012 R2-based and Windows Server 2008 R2-based computers to Windows Server 2016, and Windows 8.1-based and Window 7-based computers to Windows 10 if those computers have a processor that is from any of the following generations:

Intel seventh (7th)-generation "Intel Core" processor or a later generation
AMD seventh (7th)-generation ("Bristol Ridge") processor or a later generation
Qualcomm "8996" processor or a later generation

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Secretul era în mesajul de eroare.

| Pitbull41 explică (pentru DeyCj):

Problema e ca nu primesc nici-o eroare, faza cu F1 F2 si F5 am patit-o pe vechiul pc iar acolo nu aveam probleme mergea normal, aici pur si simplu nu mai vrea sa mearga. nu da nici-o eroare nimic pur si simplu cand dau click pe ceva ramane asa si nu pot face nimic decat sa misc cursorul de la mouse.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ai incercat un restore cu f10 pentru a porni windowsul normal

| Pitbull41 explică (pentru BostanDaniel1974):

Yep, la fel face. De la proccesor nu are cum sa fie am schimbat pasta acum 2 saptamani si a mers perfect pana acum iar la solicitare este doar 30% am un I5 7600K de 3, 8 Ghz.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Pitbull41):

Reinstaleaza windowsul

| flixbuster a răspuns (pentru Pitbull41):

Cu Windows 7 (si 32 bit) pe un Intel Core 7th gen. e ca si cum ai face totul ca sa NU iti mearga calculatorul.

Extrasul de mai jos este de aici: http://support.microsoft.com/......rsion-that

Resolution

We recommend that you upgrade Windows Server 2012 R2-based and Windows Server 2008 R2-based computers to Windows Server 2016, and Windows 8.1-based and Window 7-based computers to Windows 10 if those computers have a processor that is from any of the following generations:

Intel seventh (7th)-generation "Intel Core" processor or a later generation
AMD seventh (7th)-generation ("Bristol Ridge") processor or a later generation
Qualcomm "8996" processor or a later generation

| VallyP a răspuns:

Posibil sa fie HDD-ul.

| Pitbull41 explică (pentru VallyP):

Hdd-ul n-are nimic, este unul nou cumparat acum mai putin de 1 luna. este unul de 2 TB.

| VallyP a răspuns (pentru Pitbull41):

Daca are doar o luna, e si mai probabil sa fie el de vina. Windows-ul nu prea avea ce sa pateasca intr-o luna de la instalare. Probabil ai primit un HDD stricat. Mergi cu el la un prieten si testeaza-l cu HDD Sentinel sau alt program de genul. Inainte, poti sa incerci sa-l conectezi cu alt cablu SATA pe alt port.