| sweeftw a întrebat:

Salut, am o problema cu placa video de la calculator.Acum vreo doua luni am dus calculatorul la reparat pentru ca era arsa si mi-a pus una de 128, iar problema este ca atunci cand intru intr-un joc care sa aiba cerintele necesare mi se blocheaza si trebuie sa il inchid de la sursa.

Precizez ca placa video este de la Intel

5 răspunsuri:
| Elektro a răspuns:

Urasc astia care ii aud " placa video de x gb\mb" PAI SPUNE MA CE MODEL E.Pot sa am una de 10000000000gb si cu pixel shader 1.0

| TooNight a răspuns:

Ai Adobe Flash Player? Mie cu asta imi merg jocurile.

| Petrica123 a răspuns:

Pai, daca procesorul este mai slab.....deasta nu-ti merge!

| MonsteR_4456 a răspuns:

1. O placa video de 128 MB este slaba rau. Cauta una de la nVidia de 1GB cu 64 de Bits.(cost ain jur de 1 mil jum maxim)
2. Ia-ti un procesor de minim 3 GHz si numai ai nicio problema.

| sweeftw explică:

Procesorul este de 2000 Dual Core