| Someonewhoappreciatelife a întrebat:

Salut

Am o problema cu skype-ul si as aprecia daca ma ajuta cineva. Este vorba despre sunet. Atunci cand sun pe cineva eu aud dar pe mine nu. Am incercat sa reinstalez skype-ul dar nu s-a schimbat nimic.

Care ar putea fi problema si cum s-ar putea rezolva?

Va multumesc anticipat de ajutor.

13 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Ai laptop sau staţionar, este camera şi microfonul incorporat sau exterioare?
Mai degrabă problema ţine de draivere, dar e nevoie de ceva detalii.

| Someonewhoappreciatelife explică (pentru iurii75):

Salut

E laptop cu accesoriile încorporate.

| iurii75 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Skype-ul vede microfonul sau nu? Ai încercat cu cameră, microfon exterior? CE model de laptop ai, e mai uşor de căutat problema?
Vezi sa nu fie dezactivat microfonul:
Control Panel > Hardware & Sound > Sound> Recording Tab > Front Mic

Sau dai click dreapta pe iconita de sunet din dreapta jos si alegi optiunea Sound Mixer, iar acolo verifici ca microfonul sa nu fie pe Mute.

| Someonewhoappreciatelife explică (pentru iurii75):

Multumesc pentru sugestii

Incerc sa fac.

| iurii75 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Totuşi, ce model?

| Someonewhoappreciatelife explică (pentru iurii75):

HP Pavilion dv5

| iurii75 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

POţi încerca să descarci draiverele sau foloseşt draiver magician
http://www.laptopulmeu.net/......-dell-msi/

| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, ai verificat Optiuni - Setari audio? Dezinstalează Skype-ul dacă tot nu merge (cu Revo Uninstaller) și instalează-l din nou sau cel mai simplu din START-CONTROL PANEL-UNINSTALL A PROGRAM. Bafta!

| Someonewhoappreciatelife explică (pentru MihaiSmecker):

Salut Mihai

Multumesc de raspuns

Am incercat cu optiunile de la skype si nu merge. De asemenea am reinstalat skype-ul si la fel. Aceasta problema a apărut dupa ce am reinstalat windows-ul. De aceea, mă intreb dacă nu poate fi problema ceva legata de acet fapt. Tu ce crezi?

| MihaiSmecker a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Intra in Driverul Audio si uita la setari.Sau din greseala ai pus firele aiuria(in microfon sau in boxeri)?

| MihaiSmecker a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Trebuie sa ai un CD din boxeri sau in microfon. Dezistaleaza si mai instaleaza iarasi poate merge.

| MihaiSmecker a răspuns:

Bună!
Ai verificat la Unelte> Opțiuni> Setări audio sau dacă-l ai în engleză Tools> Options> Audio Settings? Daca tot nu merge dezistaleaza din Start-Control Panel, Bafta!

| AnnaCutie a răspuns:

Probabil este de la web-ul tau! happy Sau de la microfon! Rare ori pot fi probleme de la Skype!