| Cucuriguuu a întrebat:

Am o problema de fiecare data cand pornesc PC-ul mi se deschide Internet Explorer automat, si nu gasesc setarea pentru a anula asta.
Ma poate ajuta cineva?

FUNDA (p.s: am Internet Explorer 8)

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Încearcă aşa: Intră pe contul de Administrator şi apasă butonul Start, apoi Run şi scrie MSCONFIG şi apasă OK.

Îţi va apărea o fereastră cu mai multe fişe, ultima se numeşte STARTUP. Caută acolo dacă nu ai ceva despre Internet Explorer. Dacă găseşti, Debifează linia care conţine Internet Explorer. La final, apasă OK şi alege să reporneşti computer-ul.

O altă opţiune: butonul Start, apoi Programs, şi Startup, dacă este acolo ceva despre Internet Explorer, dă click dreapta pe etichetă şi alege Delete. La final, trebuie să reporneşti computer-ul.

Scrie-mi te rog dacă ai reuşit. Mulţumesc.

5 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Bună dimineaţa,

Ce sistem de operare are computer-ul pe care îl foloseşti?

Răspunsul la cerinţa ta depinde de sistemul de operare. Mulţumesc.

| Cucuriguuu explică (pentru RomulusMilea):

Buna ziua, folosesc Windowx XP SP3.
Cred totusi ca este de la browser cum la tor.rent spre exemplu sau daemon tools se pot automonta sau massenger-ul porneste automat daca este lasat de la setare asa e si cu Internet Explorer banuiesc.

Multumesc.

| Cucuriguuu explică (pentru RomulusMilea):

A functionat.

Va multumes mult.

| RomulusMilea a răspuns (pentru Cucuriguuu):

Salut,

Cu mult drag, mă bucur că ţi-am putut fi de folos. O seară excelentă şi un week-end de vis.

| RomulusMilea a răspuns (pentru Cucuriguuu):

Salut,

Încearcă aşa: Intră pe contul de Administrator şi apasă butonul Start, apoi Run şi scrie MSCONFIG şi apasă OK.

Îţi va apărea o fereastră cu mai multe fişe, ultima se numeşte STARTUP. Caută acolo dacă nu ai ceva despre Internet Explorer. Dacă găseşti, Debifează linia care conţine Internet Explorer. La final, apasă OK şi alege să reporneşti computer-ul.

O altă opţiune: butonul Start, apoi Programs, şi Startup, dacă este acolo ceva despre Internet Explorer, dă click dreapta pe etichetă şi alege Delete. La final, trebuie să reporneşti computer-ul.

Scrie-mi te rog dacă ai reuşit. Mulţumesc.