| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare...cand aprind PC-ul monitorul are led-ul aprins, tot perfect, doar ca pe ecran nu apare nimic, e negru ca si cum nu ar fi aprins. Cum sa rezolv? Ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,
1. Verifica daca mufa este pusa bine la placa video.
2. Verifica ca placa video functioneaza.
3. Scoate placa video, curato cu o pensula (curata si uscata) de praf si pune-o inapoi in slot, contectezi iarasi cablu si incerci (Ai grija sa fie scoasa unitatea din priza)
4. Incearca pe mufa de la placa de baza.
5. Daca nimic din punctele acestea nu merg du-te la un expert.
Bafta!

| 44TheSinner44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, am facut punctul 4 si acum merge.

| anonim_4396 explică (pentru 44TheSinner44):

Ma bucur ca-ti merge.
Dar problema este rezolvata doar partial, pentru ca nu poti compara performantele dintre placa video si unde ai bagat acum mufa la placa de baza.
Trebuie totusi sa se uite cineva mai priceput, altfel nu o sa-ti prea mearga jocurile asa.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii ce-i de facut in asemenea caz, e mai bine sa apelezi la cineva care se pricepe!
In caz contrar risti sa strici si mai tare PC-ul si sa te coste mult mai mult.
Poti apela la un service, poate vin si pana acasa pentru consult.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Scoate rami si bagai la loc mie mea mers

| dani9354 a răspuns:

S-ar putea sa iti fie arsa placa de baza, la fel am patit si eu!