| GeorgeDannyeL a întrebat:

Am o problema la PC. Cand pornesc pc si vreau sa fac un nou windows si apare Boot from CD si punctele alea unde te pune sa dai Enter, vreau sa zic ca tastatura mea nu merge absolut deloc. Am 2 windows-uri facute si nici sa selectez unul cu sagetile nu ma lasa. Cand imi intra in windowsul vechi tastatura merge perfect. Am mai cumparat una si face la fel. Amandoua sunt pe PS/2. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pune o tastatura ce are mufa aceea rotunda verde asignata pentru tastatura.
nu folosi o tastatura usb, sau daca tot e usb atunci foloseste una Logitech sau Microsoft din cele mai bazice. cele mai mizerabile tastaturi sunt cele ce vin cu o gramada de tampenii, pentru jocuri, cu taste de volum, etc.
poti de asemenea sa selectezi in bios toate optiunile identice: boot from cd. asa nu poate sa booteze din hdd. insa pe parcurs ai nevoie de taste. asa ca...

| mititelumarius a răspuns:

Ce tipuri de windows ai?

| mititelumarius a răspuns:

Instaleaza Windows SP2. E cel mai rapid si esti lipsit de buguri.

| GeorgeDannyeL explică:

Am windows xp sp3 si tastaturile sunt ps/2 cu mufa rotunda mova, alte metode mai stiti va rog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeDannyeL):

Bag una pe usb 2.