| micsiinteligent a întrebat:

Am o problema. Laptopul nu mai merge ca lumea. Cand il pornesc merge pana se incarca windows-ul iar daca vreau sa deschid un folder tot se blocheaza si nu merge. Nu stiu daca e de la virus. Am antivirus AVG 2013. Ce sa ii fac in afara sa-l duc la reparat funda.

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Un laptop e mai sensibil ca un pc! cred ca ar trebui curatata placa din el si sa cumperi un sistem de racire pentru el! nu cred sa fie windosul de vina depinde ce windos folosesti!
incerca sa il cureti pe dinauntru cu grija si sa fragmentezi partitiile din el C si D mult noroc sper sa iti mearga

| Speed01mikz a răspuns:

Cel mai bine o copie Widows instalata. Si un antivirus mai bun. Incearca Avira Free sau Avast Free.