| AjutaCaSaFiAjutat a întrebat:

Hey TPU!
Am o problema cu laptopul. Cand dau click dreapta pe ceva folder se incarca foarte foarte greu, si cand sau shift+delete imi zice Not Responding si pana la urma se inchide de tot. Vreo idee ce ar putea avea? Am folosit programe de curatare ca sa cresc performanta calculatorului si tot asa...am windows 8 si ca antivirus il folosesc pe cel care il da odata cu windows-ul (windows defender)

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Pe orice folder sau numai pe cele care contin fisiere video.
Posibil sa ai erori in registrii. Descarca
asta gratis si fa o scanare:
http://www.amltools.com/
("scan", termina "Fixall"
"scan disk", start, "delete selected"
-Mai fa o scanare si cu asta:
http://www.malwarebytes.org/

| ydod a răspuns:

Poate RAM-ul nu merge cu Windows 8!
Ce RAM ai?
Trebuie macar sa ai 2 gb RAM!
Funda?

| krysty199 a răspuns:

Poate ai prea multe servicii deschise sua poate nu mai ai spatiu pe C verifica. Sper ca te-am ajutat

| zaru a răspuns:

Un sfat bun si simplu descarca auslogic disk defrag daca nu sti sa il folosesti intra pe videotutorial.ro si vezi cum...2 intra in start dai klik dreapta property dai la advanced dai la performance setings la virtual efect dai ajust of best performance sa nu fie bifat nimic accol dai apli daca vr sa arate tot asa bifezi numa ultimile 2 dar sfatul meu e mai bine fara nici una 3 dai la tot acool la advanced virtual memori change si copiezi maximul de memorie si il pui sus la initeal siz dai set si ok ( Atentie asta e pentru pc mai slabute adica pana in 2 GB RAM)