| DeXz2010 a întrebat:

Salut am o tableta cmx rapax 090 si vreau sa ii dau un hard reset pentru ca mi-am uitat codul de deblocare. vreo idee?

3 răspunsuri:
| GabiMihai08 a răspuns:

Stingi tableta... tii apasat in acelasi timp pe Volume Up - Power - Home pana porneste, si isi va da singura hard reset, sau va intra inntr-un meniu in care vei lucra cu tastele de volum, si vei alege optiunea Wipe Data Factory. Bafta!

| Temmp0 a răspuns:

1.Inchizi tableta
2. E o combinatie ( de exemplu, la mine la telefon, e volum down + power ) si intri in BIOS ( meniul telefonului ). Si acolo ai optiunea Reset Factory.
*ATENTIE - In bios umblii cu butoanele volum down si up, si selectezi cu butonul power.
Dai Reset Factory, dupa te da inapoi in Meniu. Si mai dai si Wipe Memory Cache ( iti sterge memoria cache, adica memoria aia pe care o tot optimizezi sa mearga telu mai repede, la tine tableta. )
In felu asta, iti resetezi TOTAL tableta de la 0. Adica e ca si cum atunci ai cumparat-o.
La tine poate fi alta combinatie. Poate e volume up + power. Acum nu stiu daca mai ai vreun buton pe tableta. Asta e avantajul sa ai o tableta cu un brand cunoscut ( Samsung, Apple... etc. ai milioane de tutoriale )

Inca ceva, dupa ce dai Reset Factory si Wipe Memory Cache, selectezi Reboot, sau Restart ( nu stiu exact cum e la tine )

Daca nu intelegi ceva, lasa-mi un mesaj, si te ajut.

Hai ca nu e asa greu big grin

| DeXz2010 explică:

Dar nu m-ati ajutat cu nimic eu vreau pentru acest model