| Dragos_Florin_1990 a întrebat:

Am o tableta Evolio Evotab Fun (cu android 4.0.4) care de la o perioada are o problema, nu ii mai functioneaza aplicatiile google, resetez tableta, imi merg iar timp de o zi dupa care la fel, si tot asa...
Din ce cauza?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Cum adică nu îţi merge? se blochează sau ce eroare îţi dă?
E imposibil să nu îţi meargă după o zi, două... poate încarci tableta cu tot felul de prostii.

| Dragos_Florin_1990 explică (pentru Evolution):

Pur si simplu aplicatiile de la Google (G+, Youtube, etc.) nu mai imi merg...
O resetez, si dupa ceva timp (maxim o zi) se intampla acelasi lucru, e ca si cum nu s-ar face legatura intre tableta si serverul google...

| Dragos_Florin_1990 explică:

Ideea e ca tableta se comporta ca si cum nu ar putea conecta la serverele celor de la Google...

| Evolution a răspuns (pentru Dragos_Florin_1990):

Atunci nu are tableta nimic, e din cauza internetului.

| Dragos_Florin_1990 explică (pentru Evolution):

E posibil, m-am gandit si la asta, dar pe pc-uri (unul din ele are acelasi ip cu tableta) merge sa intru...
Spun ca m-am gandit la asta pentru ca in trecut de exemplu aveam problema asta la pc cu site-urile ce apartineau de protv (prosport, promotor etc) sau cu facebook, dar asta era valabila la toata reteaua, acum problema apare doar la o tableta si nu mereu (imediat dupa ce o resoftez merge sa intru).

| Evolution a răspuns (pentru Dragos_Florin_1990):

Du-te la un centru GSM, noi nu avem cum sa te ajutam happy