| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, am o unitate medie, adica procesorul, ramii, hardul si restul sunt destul de bune.Problemele apar la placa video, este un Intel (R) G31/G33 express chipset familly (este incorporata) si nu prea pot sa ma joc jocuri noi. Dupa parerea voastra ce ar fi mai indicat? Sa imi cumpar un Pc nou? Sau sa imi schimb placa video? Adica sa pun alta pe langa cea integrata.Si as vrea sa stiu si cum sa aflu daca am slot pentru alta placa.Va rog, argumentati rasupunsurile.

12 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Scrie lista de componente aici, ca nu ne dam seama asa. daca e chipset g31 / g33, 90% ai pci express x16.

| Romeo44 a răspuns:

Uite aici un pc mai bun la un pret rezonabil. http://www.altex.ro/......ddr3-linux

| TheDarkDragon explică (pentru Romeo44):

Asta se poate lua si in rate? Ca dupa cum vad, Pc-ul este destul de bun.

| Romeo44 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu stiu daca se poate lua si in rate.Eu l-am vazut cum e si vil recomand, fiindca este si bun si ieftin.

| gmbod1 a răspuns:

Ca sa stii daca ai slot trebuie sa ne zici modelul placii de baza, baga-ti everest si dai la motherboard si dai aici numele placii sau da-mi add la gmbody98 si o facemhappy.

| TheDarkDragon explică (pentru gmbod1):

Pe everest numele aparea unknown, dar m-am uitat pe actele de la PC si scrie P5KPL-AM SE Motherboard

| gmbod1 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Uite aci 40 de lei http://www.emag.ro/......EY7M0BBBM/ e cam la fel ca ala de la altex

| TheDarkDragon explică (pentru gmbod1):

Pe asta l-am vazut, dar eu as prefera sa imi iau doar placa, pe hartia aia scria ceva de niste sloturi PCI, dar daca am, vreau sa stiu daca pot pune orice placa.

| gmbod1 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu man uite http://www.clubafaceri.ro/......74418.html asata este ati http://www.prostore.ro/......39893.html vezi cat de mare este slotul

| TheDarkDragon explică (pentru gmbod1):

Man, scrie EXACT asa
Expansion slots:1 x PCI Express x16 slot
1 x PCI Express x1 slot
1 x PCI slot

| TheDarkDragon explică (pentru gmbod1):

Eu as vrea sa imi iau o placa indeajuns de buna sa joc de exemplu assassin's creed sau assassin's creed 2. Dar oricum saptamana asta merg la un magazin si vad ce placa pot sa imi pun, si vad eu, mersi oricum.

| TheDarkDragon explică (pentru gmbod1):

Adica eu as vrea o placa Nvidia GeForce GT630 de vreo 2GB / sau Nvidia GeForce 6800 GT, crezi ca ar functiona pe Pc-ul meu?