| KLiNK a întrebat:

Am observat la un Allview P8 Energy Mini o problema. Daca ma uit atent in partea de jos a ecranului imi pot da seama ca un pixel are o culoare alb spre verde deschis...nu stiu cum sa explic. Pe negru se vede cel mai bine. Oricum trebuie sa te uiti foarte atent, densitatea pixelilor fiind destul de mare. Pixelul este mort? Este ca si cum pui mainile pe ecran dupa ce ai mancat ceva gras. Unii pixeli se vad alb spre verde. Asa si aici. Aceiasi culoare.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urmareste cu atentie zona, s-ar putea sa se extinda, caz in care trebuie schimbat displayul.
Daca e in garantie, du-l repede la reparat.

| KLiNK explică (pentru Bula):

Deci este posibil ca zona sa se extinda? Din ce cauza?

| KLiNK explică (pentru Bula):

Am uitat sa mentionez...ieri am luat telefonul..deci are doar o zi

| alexboss2020 a răspuns:

Dul la garatie