| EmyD2001 a întrebat:

Am primit cadou un iPhone 6 de la o ruda. Nu mai are garantie. Cred ca ecranul a fost schimbat, si nu ii merge senzorul Touch ID. Este iphone 6 gold, iar butonul are rama argintie. Deci se poate sa nu fie butonul original.
Cand intru sa imi pun amprenta spune : Eroare Configurarea Touch ID nu a putut fi finalizata. Reveniti la pasul anterior si reincercati.
am fost la un service in oras si a spus ca nu am ce ii face.
Nu merge amprenta, si cand telefonul este in lockscreen, inchis, nu este la incarcat, butonul se incinge.
Pot sa ii fac ceva sa repar butonull? Daca imi comand un buton nou, si il inlocuiesc o sa mearga? (daca da puneti-mi si mie va rog un link cu un buton original, sa fie auriu sau argintiu)funda

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai ce face, odata inlocuit butonul nu iti mai merge amprenta.

Bula
| Bula a răspuns:

La service-urile Apple.
https://support.apple.com/ro-ro

| EmyD2001 explică (pentru Bula):

La mine in oras nu i nici un service Apple sad

| Bula a răspuns (pentru EmyD2001):

Ia legatura cu Apple Romania prin link-ul care ti-am dat.

| EzioAutistore a răspuns:

Asta e, ti-ai stricat touch-idu da il poti vinde pe olx cu pretul mai redus cu 100 lei