| th3on3 a întrebat:

Am probleme cu un LG Cookie Fresh (GS290). Imi merge doar partea din dreapta a touchscreen-ului, apas pe partea stanga si se selecteaza din dreapta. Eu as cred ca e ceva legat de soft, daca ma puteti ajuta cu ceva, v-as fi recunoscator.

6 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Daca nu-si revine dupa ce-l repornesti fii sigur ca e de la display.

| th3on3 explică (pentru ionuutzuu):

As vrea sa incerc sa-i bag firmware-ul din nou, dar nu am gasit nimic pentru GS290

| d3du a răspuns (pentru ionuutzuu):

Si eu am aceeasi problema ai rezolvat cumva?

| Liviu222 a răspuns:

Ma tem ca nu ai ce sa faci decat sa il duci la reparat. Problema ta este la touchscreen. Trebuie sa il schimbi.

| th3on3 explică (pentru Liviu222):

Mmm.Nu prea cred ca e touchscreen-ul, deoarece nu sunt singurul care pateste asta. Am mai intalnit cazuri de genu pe interent si tot la fel e problema.

| Balan_Andrei_1997 a răspuns:

Si am luat un LG cookie fresh tot cu aceeasi problema cand apas pe stanga lucreaza pe dreapta si tot asa