| persseuss a întrebat:

Salut am schimbat si eu procesoru acum 5 minute
-am sch placa de baza initial, si cea noua avea un procesor mai slabutz.asa ca am pus vechiul meu procesor.

vad ca merge bine.dar singura intrebare e asta/

http://roimg.ro/mHq de ce nu mi apare aici modelul procesorului?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce procesor ai pus si ce placa de baza ai? Ai facut un clear CMOS? Ce-ti arata in BIOS?

| persseuss explică (pentru CM7YRE):

Placa e asta

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/am2nf6g-vsta/

procesorul amd athlone le 1640...2.61

| Vanqu1sh a răspuns:

Ai reinstalat windowsul dupa ce ai pus procesorul? sau probabil vreo incompatibilitate intre placa de baza si procesr, dar cel mai important lucru, merge bine calculatorul?

| persseuss explică (pentru Vanqu1sh):

Nu am reinstalat windows.ce trebuie are? are e pe hard happy
calc merge bine,.nu a facut prb pana acum
cred ca de la bios nu i recunoaste semnatura

| Vanqu1sh a răspuns (pentru persseuss):

Pai are treaba ca odata am avut si eu problema asta, doar ca mie imi spunea ce procesor am, ce frecventa are, dar daca voiam sa vad detalii mai amanuntite nu, am reinstalat windowsul si a fost totul ok, deci fie windowsul fie o incompatibilitate intre blaca de baza si procesor