| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am si eu 2 probleme cu PC-ul.1-Cand il aprind exact dupa boot imi apare un ecran albastru si dupa eroare isi da singur restart dar dupa al doilea boot merge bine, intra in windows nicio problema.deci intrebarea este :Ce ar putea avea?
2- Atunci cand ma uit la un videoclip pe internet si vreau sa dau fullscreen merge sacadat, dar doar in fullscreen sau cand ascult ceva cu sunet daca dau refresh, pentru o secunda sunetul se intrerupe.Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| Shaddox a răspuns:

Se pare ca placa ta de baza da semne de oboseala. Pregateste-te sa-ti iei un calculator nou.

| BillGates a răspuns:

Deci pentru problema 1. Eu am rezolvat formatand PC-ul dar Mai am inca 2 variante nu stiu sigur daca va merge dar incerc sa te ajut. 1 Deschide pc-ul in Safe Mod si fa asta : Du-te la butonul start, Run, si scrie Msconfig dai enter acolo la startup deselectezi ce nu iti trebuie iar daca e ceva ciudat te duci pe google si scrii numele. a 2° modalitate e sa descarci SUPERAntispyware si sa dai complete scan, dupa ce a iti vede daca Pc-ul este infectat iti zice sa dai romevoe nu mai stiu ce...dai acolo si gat.

Pentru a 2° problema eu zic sa faci asa Ori dai un update la Adobe flash player sa la browser-ul care il ai, Ori cand te duci sa vezi video pe youtube dai click dreapta pe video si te duci sa bifezi ''Enable Hardware accelerator''. Sper ca te'am ajutat lasda'mi ID tau de mess poate te mai pot ajuta cu ceva :=)