| Dinu_Andrei_1992 a întrebat:

Salut am si eu niste boxe de ceva vreme si vreau sa stiu daca sunt bune.Asta e modelulhttp://www.emag.ro/......BBBM/.Sunt destul de bune?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
M-am uitat atent la acele boxe.
Link:
http://bit.ly/1j1q0Ud
Un lucru nu sunt bune si sunt destul de bune eu zic ca chiar merita si mai ales consuma foarte putin dar sa stii ca si frecventa 40 - 20000 Hz destul de mare si are si amplificare integrata.
Mult Succes!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai daca le ai de ceva vreme, ce vii cu intrebarea asta? Tu stii in ce camera le folosesti, cum se impaca cu muzica pe care o asculti de obicei/filme/jocuri. Eu din ce vad/am auzit despre ele sint cu mult sub batrinele X-230 - asta discutind despre gama de pret 200-300 RON.

| ombladon a răspuns:

Si nu stii sa le pornesti sau de ce intrebi daca sunt bune?

| Utilizator1234 a răspuns:

Imi place ca ai fost de acord cu cel care ti-a laudat boxele, de parca nu mi-as fi dat seama ca de asta aveai nevoie de cand ai pus intrebarea. Omul s-a uitat atent, stie in ce se masoara frecventa (din pacate nu stie si ca e o mare minciuna, cel putin la sistemele din gama aceea), are amplificare integrata (daca 2 condensatori aruncati pe un PCB si un transformator se numeste amplificare). Hai ca-ti stric eu parerea prea buna pe care presupun ca o ai despre sistemul tau. Sunt niste cutii cu zgomote, chiar si in bugetul acela, aveai variante mai bune. Ai fost probabil prostit de marketing ca majoritatea "cunoscatorilor" care au impresia ca Logitech face boxe de calitate.

| Dinu_Andrei_1992 explică (pentru Utilizator1234):

Si ce marca imi recomanzi?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Dinu_Andrei_1992):

Logic e sa recomanzi aparatura audio (si nu numai) in functie de buget, amplasare, camera, sursa, utilizare. Nu m-am gandit niciodata ca pot face o recomandare in functie de marca. Nici o pereche de Raidho nu cred ca ar suna bine, amplasate de-aiurea intr-o camera cu multe reverberatii, aruncate care-ncotro si puse pe un Akai de 400 de lei. Dar deja intram in alte discutii in felul asta si consider ca perceptia ta fata de sunet ar trebui sa se rezume la primele 2 fraze.