| Vacariuc_Cristian_1975 a întrebat:

Am si eu o intrebare: la deschiderea pc-ului, mentionez ca am windows 10, ajung la pagina unde trebuie sa scriu parola wind unde, pe fundal, am avatarul, sau poza de profil care tot timpul e la fel binenteles, iar pe fundal in spate am o imagine care se tot schimbade la o zi la alta. Intrebarea mea este : unde gasesc acele imagini in windows? Am tot cautat si nu gasesc nimic. FUNDA
Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu stiu ce ai cautat tu dar in 5 secunde am gasit pe google.
https://www.howtogeek.com/......windows-8/

| Vacariuc_Cristian_1975 explică (pentru Evolution):

Nu stiu ce ai inteles tu dar nu asta era ceea ce ma intereseaza. este legat e chestia detaliata de tine dar pe mine ma intereseaza unde gasesc acele imagini in windows. setarile alea le stiu si le stie orice copil...dar imaginile alea unde sunt bagate in windows? asta e dilema mea

| Evolution a răspuns (pentru Vacariuc_Cristian_1975):

Inceputul windowsului unde scrii parola se cheama lockscreen si acolo este. Eu nu inteleg ce tot vrei tu sa gasesti. Poate sa fie o imagine sau un set de imagini. Imaginile standard de la windows sunt de obicei in folderul backgrounds parca in system32 dar nu stiu exact daca este acolo, nu stiu ce relevanta este locatia ca oricum o poti seta tu oriunde si sa pui ce imagini vrei sau sa cauti teme pentru windows 10 si automat iti schimba si imaginile.

| Vacariuc_Cristian_1975 explică (pentru Evolution):

Daca nu avea relevanta pentru mine, tu crezi ca mai pune-am intrebarea? iar intrebarea era; unde, in ce folder din windows gasesc acele imagini? pentru ce? e problema mea
multumesc anticipat

| sierra1 a răspuns:

Asta se întâmplă doar dacă ești online, așa-i?