| NewTextDocument a întrebat:

La inceput cand mi-am cumparat laptopul nu aveam probleme cu el. intra in 3 ferestre de joc, stateam si pe facebook si ascultam si muzica pe youtube. insa de la o perioada capacitatea lui a scazut. adica youtube-ul a inceput sa se auda intrerupt cand rulez 2 ferestre de joc. care ar fi motivul? Mentionez am:
Intel Pentium 2020M Processor (2, 4Ghz,2MB L3 cache)
Placa video integrata 2gb + Dedicata Nvidia Geforce 710M 2gb
4gb RAM ddr3
Viteza de internet este destul de buna. in general urca la 11mb/s

Ma gandeam ca ar putea fi din cauza procesorului. voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| petrescuionut a răspuns:

De fapt este gresit raspunsurile celorlalti
tu nu ai cular pe laptop si el se incinge si incepe sa mearga greau din cauza aia este cumparati un cular bun este in jur de 50 lei pe eMAG cu 2 motorase si o sa-ti mearga schimba si windowsu si ia-ti un antivirus bun o sati merarga

| georgetzop a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si o sa mearga cum mergea la inceput, garantez

| NewTextDocument explică (pentru georgetzop):

Am instalat vreo 3 windowsuri 7 pana acum. la toate se intampla la fel. metinonez ca am instalat numai versiunea de 64 biti

| Plesa_Alexandru_1998 a răspuns:

La inceput, normal ca merge rapid dar cu timpul tu stochezi fisiere pe el, instalezii aplicatii si el are mai multe lucruri de facut. asta e explicatia.

| NewTextDocument explică (pentru Plesa_Alexandru_1998):

Si eu am mers pe premisa asta. apoi am zis sa formatez pc-ul dupa ce l-am instalat si am bagat drivere.a mers cred ca o zi bine dupa iar aceeasi poveste. ma gadesc ca o fi de la procesor. adica este un model mai vechi poate nu face fata

| Richard_Csete_1995 a răspuns:

Pai poate ti-ai virusat calculatorul si ruleaza mai incet!

| Irimie_Deiu_1998 a răspuns:

Man la mine am 4gb procesor 2.10 ghz laca nVIDIA ...si si mie imi mergea ca la tine dar era din cauza ca mi, a exparat win 8 poate ai si u problema de genul asta..bafta oricum