| Damurcon a întrebat:

Am si eu o intrebare! Local Disk C-ul meu are 97.5 GB in total si 12, 2 liberi, dar cand am scanat cu WinDirStart sa vad ce imi ocupa atata spatiu mi-a aratat ca doar 41.8 GB sunt ocupati pe C. Ce sa fac? Am un virus in calculator care mananca spatiu?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking exista o posibilitate de eroare, daca ai incerca totusi sa reinstalezi windows-ul sau sa ii faci o curatare cu bitdefender? Poate fi si nu prea poate, adica nah, este destul de mult spatiu care spui tu ca nu este ocupat.

| Damurcon explică (pentru anonim_4396):

In WinDirStat mie imi spune ca tot ce am eu pe C consuma 32.2 GB, dar in My Computer imi zice ca tot ce am eu pe C consuma 79.0 GB.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Damurcon):

Dai o reinstalare de windows laughing, dupa ce imi spui tu, ori este 100% eroare in windirstat, ori are ceva cu partitionarea, nu imi pot da seama, oricum eu la prima faza asta a-si face, daca tot persista faza, zi-mi.

| Damurcon explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat... era ceva legat cu System Protection / System Restore, dar multumesc oricum de ajutor!

| raresandrey a răspuns:

Este vorba de,, update-uri,, după care totul revine la normal.Pentru linistea ta instaleaza si făi o scaanare completă cu asta. https://www.malwarebytes.org/

| Damurcon explică (pentru raresandrey):

Si unde le gasesc ca sa le sterg?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Damurcon):

Nu poti, pur si simplu, deci, am o lene sa scriu, iti trebuie,, winrar,, sau 7Zip,, sa dezarvihezi, cauta C- Users, Appdata,

| raresandrey a răspuns:

Oricum a-r fi, un Windows cu licentă nu se compară cu unul piratat, stiu ce spun.